Projekti
Izbrani projekti
-
Človekove pravice in manjšine, Spol
Glasovi migrantk
Projekt bo prispeval k vzpostavitvi vključujočega sistema visokošolskega izobraževanja z obravnavo pomembnega družbenega izziva, ki ga predstavljajo migracije oziroma migracije žensk v aktualnem evropskem kontekstu.
-
Poklicna tveganja v seksualnem delu na presečiščih političnega okvirja in družbene stigme (ORIS)
Projekt bo razvil inkluzivni metodološki in teoretični okvir, ki bo v ospredje postavil glasove in interese seksualnih delavk_cev in raziskal poti njihovega opolnomočenja.
-
Človekove pravice in manjšine, Politika, Spol
Enakost in človekove pravice v dobi globalnega vladovanja
Raziskovalni program naslavlja položaj konceptov človekovih pravic, enakosti in (ne)diskriminacije, ki so se znašli na zgodovinskem razpotju.
-
Vodnik po človekovih pravicah
Vodnik po človekovih pravicah je spletni vir informacij ter orodje za izobraževanja in samopomoč pri razumevanju človekovih pravic v različnih situacijah.
-
Človekove pravice in manjšine, Mediji, Politika
(Od)govor – Zoperstavljanje sovražnemu govoru v Jugovzhodni Evropi: Učenje in delovanje proti sovražnemu govoru na spletu
Cilj projekta je vzajemno učenje o preseganju sovražnega govora na spletu in odzivanje na sovražno naracijo v Sloveniji, na Hrvaškem in v Srbiji, državah na balkanski migracijski poti.
-
Človekove pravice in manjšine, Politika
Otroci priseljenci in priseljenske skupnosti v spreminjajoči se Evropi (MICREATE)
Raziskovalci in raziskovalke evropskega projekta MiCreate preučujemo možnosti vključevanja otrok priseljencev in priseljenk v evropske družbe in vlogo izobraževalnih institucij v procesu njihove integracije.
-
PODPRI: razvoj inovativnih modelov podporništva in komuniciranja za NVO
Mediji | Trajanje projekta: 1. 11. 2019 - 31. 1. 2022Konzorcijski partnerji naslavljamo problematiko nižanja demokratičnih standardov v Sloveniji in krčenja prostora za delovanje civilno družbenih organizacij na področju človekovih pravic, enakosti in svobode medijev.
-
ODPOR – Civilna družba na Zahodnem Balkanu in v Turčiji za svobodne medije brez dezinformacij in sovražnega govora
Mediji | Trajanje projekta: 1. 2. 2020 - 31. 1. 2022Projekt raziskuje politično-ekonomske podlage za delovanje medijev in komunikacij, ki razširjajo sovraštvo, dezinformacije in propagando v državah, ki sodelujejo v projektu.
-
Politični in medijski populizem: “begunska kriza” v Sloveniji in Avstriji
Preučujemo povezave med političnimi strankami, mediji in populizmom na primeru t. i. »begunske krize« v dveh državah na osrednjem in severnem koncu balkanske poti, tj. Sloveniji in Avstriji.
-
Mediji za državljane, državljani za medije – Krepitev vloge civilne družbe pri prizadevanju za izboljšanje medijske in informacijske pismenosti v državah Zahodnega Balkana
Mediji | Trajanje projekta: 1. 2. 2018 - 31. 12. 2021Projekt podpira delovanje organizacij civilne družbe pri izpopolnjevanju politik in praks, namenjenih večji medijski in informacijski pismenosti v državah Zahodnega Balkana.
-
(Od)govor – Zoperstavljanje sovražnemu govoru v Jugovzhodni Evropi: Učenje in delovanje proti sovražnemu govoru na spletu
Človekove pravice in manjšine, Mediji, Politika | Trajanje projekta: 1. 1. 2020 - 30. 6. 2021Cilj projekta je vzajemno učenje o preseganju sovražnega govora na spletu in odzivanje na sovražno naracijo v Sloveniji, na Hrvaškem in v Srbiji, državah na balkanski migracijski poti.
-
Zaščita nadzorne vloge civilne družbe in novinarjev v Sloveniji
Mediji | Trajanje projekta: 1. 1. 2019 - 20. 6. 2020Nadzorna vloga civilne družbe in novinarjev v Sloveniji s krepitvijo njihovih zmožnosti za odgovore na grožnje in izzive ter za pridobivanje javne podpore.
-
Viri, metode in orodja za razumevanje, prepoznavanje in razvrščanje različnih oblik družbeno nesprejemljivega diskurza v informacijski družbi
Človekove pravice in manjšine, Mediji, Politika | Trajanje projekta: 1. 5. 2017 - 1. 5. 2020Prva celovita interdisciplinarna obravnava jezikoslovnih, socioloških, pravnih in tehnoloških dimenzij različnih oblik družbeno nesprejemljivega diskurza v informacijski družbi.
-
Sovražni govor na spletnih družbenih omrežjih v Sloveniji
Človekove pravice in manjšine, Mediji | Trajanje projekta: 1. 4. 2018 - 31. 3. 2020Pojavnost sovražnega govora v slovenskem jeziku na odgovarjajočih delih globalnih spletnih družbenih omrežij (SDO).
-
Študija o možnostih za ohranitev profesionalnega novinarstva v medijskem poslovnem okolju na Zahodnem Balkanu
Mediji | Trajanje projekta: 1. 6. 2019 - 30. 9. 2019Namen študije je za naročnika (TASCO 3 projekt) predstaviti analizo medijske krajine v šestih državah Zahodnega Balkana iz ekonomske perspektive, s poudarkom na položaju neodvisnih medijev.
-
RESPEKT – Za dvig etičnih standardov v medijih in zaupanja državljanov v medije v Črni gori
Mediji | Trajanje projekta: 1. 2. 2018 - 30. 6. 2019Projekt si prizadeva za boljše in bolj poenoteno razumevanje in spoštovanje etike v medijih v Črni gori.