Projekti
Izbrani projekti
-
RefugeeAction III: spodbujanje integracije begunk in beguncev v družbo skozi njihovo vključitev na trg dela
Cilj projekta je prispevati k pravični družbi, v kateri se begunci počutijo dobrodošlo in sprejeto, kot enaki.
-
Politični in medijski populizem: ‘begunska kriza’ v Sloveniji in Avstriji
Preučujemo povezave med političnimi strankami, mediji in populizmom na primeru t. i. »begunske krize« v dveh državah na osrednjem in severnem koncu balkanske poti, tj. Sloveniji in Avstriji.
-
Človekove pravice in manjšine, Mediji
Sovražni govor na spletnih družbenih omrežjih v Sloveniji
Pojavnost sovražnega govora v slovenskem jeziku na odgovarjajočih delih globalnih spletnih družbenih omrežij (SDO).
-
IGRAJ ZA SPREMEMBO – ozaveščanje in opolnomočenje deklet in fantov pri preprečevanju nasilja na podlagi spola prek avdiovizualnih medijev in glasbe (PfC)
Raziskovali bomo vpliv spolnih stereotipov v avdiovizualnih medijih in glasbi na razmišljanja mladih.
-
Vsi potrebujemo novo angažiranost – WANNE (We all need new engagement)
Namen projekta je podbuditi udeležbo in vključitev državljanov tretjih držav v družbe držav gostiteljic in spremeniti narativ o migracijah.
-
Mediji za državljane, državljani za medije – Krepitev vloge civilne družbe pri prizadevanju za izboljšanje medijske in informacijske pismenosti v državah Zahodnega Balkana
Projekt podpira delovanje organizacij civilne družbe pri izpopolnjevanju politik in praks, namenjenih večji medijski in informacijski pismenosti v državah Zahodnega Balkana.
-
Izobraževanje in ekonomsko opolnomočenje ranljivih skupin žensk v Ruandi
Človekove pravice in manjšine, Spol | Trajanje projekta: 1. 1. 2018 - 15. 10. 2020Povečati pismenost in ekonomsko neodvisnost ranljivih skupin žensk/deklet v izbranih štirih lokalnih okoljih v Ruandi in prispevati k zmanjšanju razlik med moškimi in ženskami.
-
Moškosti, enakost, skrbstvene prakse – MESP
Spol | Trajanje projekta: 1. 5. 2017 - 1. 5. 2020Projekt MESP raziskuje udeležbo moških v heterogenih geografijah skrbi, razširja in politizira koncept skrbi ter premišlja drugačne perspektive države blaginje.
-
IGRAJ ZA SPREMEMBO – ozaveščanje in opolnomočenje deklet in fantov pri preprečevanju nasilja na podlagi spola prek avdiovizualnih medijev in glasbe (PfC)
Spol | Trajanje projekta: 20. 12. 2017 - 20. 12. 2019Raziskovali bomo vpliv spolnih stereotipov v avdiovizualnih medijih in glasbi na razmišljanja mladih.
-
Opolnomočenje fantov za izbiro skrbstvenih poklicev (BiC)
Spol | Trajanje projekta: 1. 4. 2017 - 1. 10. 2019Namen projekta je razviti in razširiti orodja in mehanizme za spolno senzibilno poklicno svetovanje, ki bo omogočalo opolnomočenje fantov, ki se zanimajo za skrbstvene poklice.
-
Spolna diferenciacija v medijski industriji
Raziskava se ukvarja s procesi spolne diferenciacije v medijski industriji, ki se reproducirajo skozi konvergenco medijev, konglomeracijo in komodifikacijo, v kontekstu vzpona informacijskih in komunikacijskih tehnologij.
-
Spodbujanje odziva opazovalcev spolnega nadlegovanja med mladimi
Človekove pravice in manjšine, Spol | Trajanje projekta: 1. 9. 2016 - 31. 8. 2018Obetaven nov pristop k preprečevanju spolnega nadlegovanja se osredotoča na mlade navzoče, ki jih poziva, da spolno nadlegovanje prepoznajo in v takšnih situacijah tudi intervenirajo.
-
Zmagovalni skoki nekaterih zaposlenih očetov
Spol | Trajanje projekta: 10. 4. 2017 - 30. 10. 2017Prispevek moških k enakosti spolov in usklajevanje poklicnega in zasebnega življenja.
-
Skrbstveno delo med individualizacijo, globalizacijo in socializacijo
Spol | Trajanje projekta: 1. 7. 2014 - 1. 7. 2017Projekt raziskuje premestitve odgovornosti za socialno varnost od socializacije k individualizaciji/privatizaciji in globalizaciji.
-
Primerjava režimov prostitucije na Hrvaškem in v Sloveniji
Človekove pravice in manjšine, Politika, Spol | Trajanje projekta: 1. 5. 2016 - 30. 4. 2017Raziskava preučuje podobnosti in razlike v režimih prostitucije, kot se odražajo v pravnem in javnem diskurzu in v narativih seksualnih delavk in delavcev.
-
Očetje in delodajalci v akciji – ODA
Spol | Trajanje projekta: 3. 2. 2015 - 31. 8. 2016V središču projekta bo dejavno očetovstvo, razviti in preizkušeni bodo ukrepi usklajevanja dela in družine, ki neposredno nagovarjajo moške.